вівторок, 8 листопада 2016 р.



Слайд 1
Чемерпіль рідний мій ,
Любов моя і біль.
Мій рідний оберіг,
Як батьківський поріг.
Шановні колеги я рада вітати вас у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с.Чемерпіль. Ви завітали у мальовничий куточок Кіровоградщини – село Чемерпіль, яке розташоване на правому березі річки Південний Буг.

Село Чемерпіль створено у 18 ст. Заснував його біглий кріпак поляк Чемер. На честь і нього назвали село Чемерпіль.

Наш край славиться талановитими людьми, ошатною природою, географічним положенням. Окрасою краю є чарівна річка Південний Буг.

Слайд 2
Візитка школи
Наша школа є окрасою села і центром розвитку громади. Двері храму науки завжди відкриті для учнів, батьків, вчителів, гостей. Ми радо зустрічаємо, вислуховуємо та надаємо допомогу по вирішенню будь яких питань.
Слайд 3
Національно - патріотичне виховання школи
Вся виховна система побудована на національно-патріотичному вихованні школярів.
Підстави для цього суттєві:
-          гордість школи є наш випускник Герой Радянського Союзу Валерій Іванович Гринчак
-          неможливо і забути про талановитого сатирика, байкаря М.М.Сарахана уродженця Чемерполя та випускника нашої школи.
Патріотичні почуття наші вчителі закладають ще з початкових класів, а учні їх гарно засвоюють.


Слайд 4
Модель виховної системи школи
В центрі виховної системи знаходиться особистість учня, рівень вихованості, потреби та інтереси учня.
Перед педагогом стоять конкретні цілі та завдання.
. Інтегровані суб’єкти виховного впливу:
- учнівський колектив
- педагогічний колектив
- батьки
- громадськість
- церковна громада
Зміст виховної роботи базується на 10 Законах України
1.Люби , оберігай свій рідний край
2.Будь патріотом України
3.Шануй батька, матір своїх
4.Люби і вивчай український звичай
5.Шунуй, люби і вчи рідну мову
6.Шануй старших, допомагай меншим
7Люби свою школу, дбай про неї
8.Добре навчайся, старших поважай, гідно поводься у школі і вдома
9.Будь вірним і щирим другом
10.Живи за законами людської моралі
Методами та формами виховання є:
Організація життя колективу:
- самоврядування
- дитячі об’єднання
- школа самовиховання
- норми поведінки
- шкільні традиції і свята
- особисті взаємини учнів
Діяльність в проектах:
«Сад шкільної мрії»
«Екологія природи - екологія душі»
«Історія в назвах»
«Посади калину коло хати»
«Школа, клас,я»
«Література рідного краю»
«Скарби моєї душі»
«Здорове життя»

Слайд 5
Головною метою виховання особистості в школі є підготовка учнів до повноцінного суспільного життя, яке передбачає виконання  ролей трудівника, громадського діяча, сім’янина, товариша. В зв’язку з цим ,  національно-патріотичне виховання є важливим сектором навчально-виховного процесу. Наша мета виховати громадянина-патріота – нової формації. Основою національно-патріотичного виховання в школі виступають 10 законів України.
Слайд 6
1 Закон України зобов’язує «Люби , оберігай свій рідний край»
Я хомо сапіанс!
 Я мисляча людина!
 Я мушу дбати щоб цвіла земля.
 Прекрасна в літній дощ.
 Зимову хуртовину.
Колиска всіх землян-твоя й моя.
Слайд 7
Виконуючи закон № 1 проводяться в школі такі заходи: Акція «Годівничка», Алея випускників. У вересні , жовтні діти майстерно працюють над своїми виробами на уроках трудового навчання , щоб допомогти друзям нашим меншим, забезпечити їх житлом. Акція цікава до неї долучаються завжди всі учні. Щороку на весні та восени наші випускники стають ініціаторами висадки фруктових  дерев, кущів калини та троянд, дана акція триває 5 років, за цей період висаджено приблизно 100 дерев. Цього річ всі учні школи долучилися до всеукраїнської акції «Прапор України »- де було висаджено 500 чорнобривців, та 500 пітуній.
Слайд 8
Наша адміністрація школи, вчителі , учні, батьки, тех. персонал стають ініціаторами акції «Ми за чисте шкільне подвір’я », територія школи завжди чиста та доглянута не зважаючи на будь яку пору року.  Сад шкільної мрії – це був дуже гучний проект, спочатку не вірили що можна досягнути результату , а реальність бачимо сьогодні коли зародили перші черешні, сливи, абрикоси, яблука та груші. Всі учасники проекту задоволенні плодами, до яких доклали чимало зусиль. Щороку сад поповнюється все новими і новими  плодовими деревами.



Слайд 9
2 Закон України стверджує  «Будь патріотом України» .
 Люблю я край свій дорогий.
Що зветься Україна.
І Батьківщині я своїй зросту достойним сином.
Слайд 10
Кожна людина завжди з великою любов'ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство. То вогнище, маленька батьківщина кожної людини, де живуть мама, тато, бабуся, дідусь, сестри, брати. І якщо скласти маленькі батьківщини кожного з нас - вийде наша велика держава Україна. Саме цим законом ми прагнемо прищепити у дітей любов до батьківщини через колективну творчу справу «Україна – єдина країна»

Слайд 11
Щоб виховати  в учнів патріотичні почуття, гордість за Батьківщину, розвиток людяності, доброти, милосердя, співчуття, виховувати бажання жити та працювати у мирі, дружбі та злагоді. Наші учні долучилися до Всеукраїнської акції «Голуб миру» та щорічні конкурси малюнок на асфальті «За мир у всьому світі»

Слайд 12
 Традиційно в школі 6 грудня До Дня Збройних сил України з 2-11 клас проходить конкурс «Строю і пісні» . Учні чекають цього конкурсу завжди з нетерпінням , щоб продемонструвати почуття гордості за свою державу, героїзм, відвагу, любов до своєї Батьківщини, прагнення до захисту своєї рідної землі.
Слайд 13
Дуже гарними та незабутніми у нас проходять ярмарки . Напередодні цього свята вчителі, діти, батьки готують свої шедеври. Ми спонукаємо учнів про  поняття  про ярмарок, традиції його проведення в Україні. В учнів Розвивається  допитливість, цікавість, бажання знати більше про культуру, побут і звичаї українського народу. Виховуємо інтерес до народної творчості.
Слайд 14
Спостерігаючи за подіями, які відбуваються сьогодні в Україні  мовчки ми не можемо. Тож проводимо зустрічі, бесіди , акції щодо тих подій , які відбуваються на Сході України. Цими заходами ми виховуємо глибокі патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що  відбувається в країні, вдячність тим, хто віддав за неї життя; Саме такі заходи формують  активну громадянську позицію школярів щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів, повагу, толерантність до інших   народів, віру в краще майбутнє України.
Слайд 15
3 Закон України  повчає - «Шануй батька матір своїх»
Хто рідніш за всіх на світі
Любі мама і тато!
Добрим, чуйним для вас сином
Буду я зростати
Слайд 16
Родинні свята завжди в нашій школі проходять радісно, цікаво та по-сімейному затишно.  Учасниками є як мами так і татусі.
Слайд 17
Щорічно ці свята є веселими, які згуртовують учнівський та батьківський колективи; розвивають в учнів почуття обов’язку перед родиною, старшими і молодшими членами сім’ї, вміння слухати й підтримувати мир і злагоду в родині; виховувати повагу до усіх членів родини.




Слайд 18
4 Закон України закликає «Люби і вивчай український звичай»
Повинен кожен гідний син -
Свідомий наш громадянин
Сторінки роду свого знати
І свято їх оберігати
Слайд 19
 Саме завдяки народознавчим святам наша школа прагне виховати  в учнів любов до ближнього, почуття доброти й милосердя; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, викликати бажання берегти свою національну культуру, здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів.  Незабутніми є малюнки та побажання дітей до Миколая. Діти відчувають  доброчинні справи святого Миколая та самі стають ініціаторами у волонтерській допомозі людям похилого віку, учасникам АТО, та родинам які опинилися в складних життєвих обставинах.


Слайд 20
За допомогою екологічних проектів «Зустрічі прахів» , у класних колективах   прищеплюється  любов до природи рідного краю, а саме до її пернатих мешканців, знання дітей про приліт птахів навесні, про українські традиції зустрічі їх, бажання піклуватися про пташок, оберігати їх. Зазвичай це веселі зустрічі, які супроводжуються танцями та куштуванням смачних булочок у вигляді жайворонка.

З Шевченком у серці так завжди розпочинається  Шевченківський Тиждень, інсценізації  життя самого Шевченка, рольові ігри, читання поезії та ілюстрації до творів . Надає учням пам’ятати про патріотів та вічних незламних духом українців
Слайд 21
 За традиціями українського народу учні нашої школи гарним та цікавим проводять день проводів зими із смачними млинцями, веселим ярмарком та  спалюванням масляної.  
Слайд 22
5 Закон України навчає  «Шануй, люби і вчи рідну мову»
 Із слова починається людина,
Із мови починається мій рід
Шаную мову,
Українську солов’їну
Що полонила ніжністю весь світ
Слайд 23
Формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Завдяки тижням вивчення української мови класні керівники примножують  знання, красу і багатство української мови. Знайомлять дітей   з історичними та літературними постатями  України, геніями слова і пера . Пробуджують  почуття національної гідності.
Слайд 24
Учні та вчителі нашої школи прийняли участь у Всеукраїнському Радіо диктанті національної єдності . Роботи були відіслані на конкурс . Результати були задовільні.
Наші діти повинні знати минуле, сьогодення та стрімко йти в майбутнє.
Слайд 25
Мова жила у серцях і душах волелюбного українського народу, у його
піснях, думках і справах. Завдання сучасної школи не втратити зв'язок між поколіннями. У виховній роботі ми впроваджуємо цей зв'язок через фестиваль народного танцю, свято хліба , літературні зустрічі з земляком М.М.Сараханом, написання есе, вивчення порад В.О. Сухомлинського

Слайд 26
6 Закон України  стверджує «Шануй старших, допомагай меншим»
Варт пошани сивий волос
І старечий тихий голос
Лопотання немовляти
Треба також поважати.
Слайд 27
Наш парламент «Лідер» встановив тісний діалог між поколіннями через акцію «Зірка пам’яті»  зі своє програмою волонтерські загони намагаються забезпечити допомогу ВВв , вдовам війни, учасникам АТО. Прибиранням прибудинкової території, догляд за братськими могилами та меморіальними комплексами. Жодного свята не залишають поза увагою  намагаючись добрим ділом та гарним словом підтримати наших односельчан.
Слайд 28
«Волонтерський рух на варті» - так учні своєю співпрацею налаштовують людей, які потребують великої уваги. Принести води, прибрати подвір’я і просто подарувати квіти та гарну пісню.
Слайд 29
Учні нашої школи прийняли участь в акції «Пам’ятаємо, перемагаємо» до дня пам’яті та примирення. Квітки розповсюдили по школі та населеному пункті . Мак  носять біля серця-Бо це символ пам`яті.
Слайд 30
З метою вшанування історичного минулого нашої держави учні систематично відвідують музеї, виставки та уроки – пам’яті Гайворонщини.
Слайд 31
Акція «Обеліск» учні своєю працею доводять патріотизм та любов до історичного минулого. Впорядковують меморіальні комплекси та пам’ятники. Акція діє щомісяця. Висаджують дерева, квіти та кущі калини.
Слайд 32
7 Закон України  вчить «Люби свою школу»
Рідна школа – святині…
Люба і дружна велика родина
Тут я мужнію
Тут світ пізнаю
Школу свою
Бережу  та люблю!
Слайд 33
 Школа всіляко сприяє становленню особистості випускника школи Ми дуже тішимося, коли наші учні після закінчення школи знаходять роботу своєї мрії, поринають у робочі будні з головою та впевнено підіймаються кар’єрними сходинками. Ми переживаємо за кожного нашого випускника і безмежно пишаємося усіма, навіть найменшими, професійними успіхами.
Слайд 34
Тісний зв'язок панує в школі між учнем і вчителем. Бо вчитель завжди є вірним другом, порадником та наставником.
Слайд 35
Учнівське самоврядування — це ініціативна, самостійна, відповідальна спільна діяльність небайдужих до власної долі учнів, направлена на вирішення будь-яких питань. У своїй роботі креативні та наполегливі
Слайд 36
8 Закон України   запам’ятай «Добре навчайся, старших поважай,гідно поводься у дома і в школі»
Буду добре я учитись
І старанно працювати
Щоб розумним ,
Працьовитим
Гідним шани виростать.
Слайд 37
Виховна робота керується превентивним вихованням та профорієнтацією, спираючись на тижні БЖ , конкурси, акції, рейди, практичні заняття , бесіди. Школа співпрацює з органами місцевого самоврядування, громадськістю, церквою, службами у справах дітей, кримінальною міліцією, психологом , сестрою медичною та радою профілактики.


Слайд 38
Життя дуже багатогранне, це – яскравий світ, але для кожного він особистий та особливий. Життя людини неповторне і незвичайне, радісне і сумне, повне переживань. Людей – мільйони, усі вони неповторні й несхожі. Вони, як зірки на небі, що горять незвичайним світлом. Їхнє життя гірке, як полин, і солодке, як мед. Життя кожного – це дорога, якою тільки йому призначено пройти. І якою буде ця дорога залежить… Від кого? Цей вибір ми залишаємо за дітьми.
Слайд 39
Людина може жити так, як хоче, тобто запланувати своє життя, поставити мету, вибрати шлях для її реалізації. Усе залежить від її характеру, сили волі. Необхідно вміти переборювати труднощі, мало одного бажання. Необхідна праця, боротьба, сила волі, щоб досягти чого – небудь . Наші учні щоденно доводять це через свою поведінку, повагу до старших та оточуючих та до самих себе через формування рис українського національного характеру.
Слайд 40
9 Закон України закликає «Будь вірним і щирим другом»
З друзями разом весело жити
В школі вчимося міцно дружити
Дружбу в життя понесемо зі школи
Друга в біді не залишим ніколи
Слайд 41
На базі нашої школи діє гурток Спортивного туризму, який забезпечує високу результативність своєї роботи.
Слайд 42
В пришкільному таборі «Каштан» який діє на базі нашої школи створені всі умови для реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок на оздоровлення,
на систематичні заняття дітей фізичною культурою;
 на формування навичок здорового способу життя;
на  змістовне дозвілля; на  розвиток творчих здібностей дітей;
на цілеспрямований інтерес до історії, традицій, екології рідного краю.
Слайд 43
В школі парламентом та вчителями фізичної культури розроблено комплекс вправ ранкової зарядки, а вчителями – предметниками фізткультхвилинки на уроках для розвантаження організму дітей .
Слайд 44
До дня Захисника України  учні  змагаються на швидкість , спритність та сміливість.
Слайд 45
10 Закон України  повчає «Живи за законами людської моралі»
Хочеш людиною справжньою стати
Закони людські навчись поважати
Навчись їх виконувати
Завжди і всюди
Тоді тебе поважатимуть люди
Слайд 46
Діяльність дитячого об’єднання учнів 1-4 класів називається країна барвінкова . учні здійснюють подорож за 7 грайливими промінцями
Слайд 47
 Учні 5-11 класів об’єднані у спілку дитячої організації «Україночка»
Слайд 48
Модель учня школи
Маючи таку виховну систему ми прагнемо створити модель учня нашої школи, який матиме стійку національну позицію, соціальну активність і моральні якості. Наші діти – це люди нового покоління, іншого інформаційного суспільства. Результат навчання і виховання ми бачимо у формі, високо освітньої, ініціативної й суспільно активної особистості. Яка отримає систему життєвих орієнтацій: патріотизм, творчість, відповідальність, освіченість, інтелект, духовність,доброту, інтелігентність.


1 коментар :

  1. Виховна робота базується на національно-патріотичному вихованню. Кожен кпас працює за напрямками. Проводяться змістовні виховні заходи.

    ВідповістиВидалити